Sportlink veelgestelde vragen
We helpen je graag zo snel mogelijk verder. Daarom hebben we de meest gestelde vragen overzichtelijk bij elkaar gezet. Op deze pagina vind je de juiste handleidingen voor onderwerpen waar veel verenigingen op dit moment mee bezig zijn. Hopelijk kun je hiermee snel weer verder.
Inloggen in Sportlink Club
Wanneer je bijvoorbeeld naar een nieuwe telefoon of naar een andere authenticatie-app bent gewisseld, krijg je niet de mogelijkheid om deze verificatie opnieuw in te stellen. Je krijgt dan geen QR-code om je tweestapsverificatie opnieuw in te stellen. Dat kun je nu zelf oplossen via onderstaande link: Reset je tweestapsverificatie
Club.Inning algemeen
Club.Inning is de contributie‑inning in de webversie van Sportlink Club. Je stelt zelf de contributiebedragen in, controleert ze en verstuurt de facturen. Leden kiezen vervolgens zelf hoe ze betalen (automatische incasso of bijvoorbeeld iDEAL) en in hoeveel termijnen. Sportlink verstuurt de facturen en herinneringen automatisch.
Wil je als vereniging zelf de betaalwijze en termijnen bepalen, of SEPA‑bestanden naar je bank sturen? Dan gebruik je de contributiemodule in de Java‑versie.
Ja, je kunt de contributiemodule in de Java‑versie nog gebruiken. Deze module blijft voorlopig beschikbaar.
Op termijn komt alle contributiefunctionaliteit naar de webversie (Club.Inning), maar daar is nog geen datum voor.
Nee, Club.Inning werkt via Mollie. Voor SEPA‑bestanden gebruik je de contributiemodule in de Java‑versie.
Factureren & betalen (Club.Inning)
Nee. Automatische incasso kan alleen wanneer een lid een machtiging heeft afgegeven. Zonder machtiging betaalt het lid via de betaallink en volgen herinneringen wanneer een betaling uitblijft.
Nee. Sportlink stuurt geen aanmaningen, rekent geen extra kosten en neemt geen contact op met leden. Leden ontvangen via Club.Inning maximaal drie herinneringen per betaaltermijn. Blijft een betaling openstaan, dan ligt de opvolging bij de vereniging. Voor uitgebreidere incassodiensten kun je gebruikmaken van onze samenwerking met NIKKI.
Het is mogelijk om, na verzending van een factuur, de Club.Inning-betaallink te kopiëren. Dit is handig als het juiste lid de e-mail niet heeft ontvangen, bijvoorbeeld omdat het e-mailadres niet correct was.
Om de link te zien klik je op een factuur in het factuuroverzicht of persoonsdetails (tabblad facturering). De link staat dan in de zijbalk die verschijnt en kan drect gekopieerd worden.
Wanneer je de factuur wil doorsturen naar het lid (of een andere ontvanger) stuur dan de factuur (als PDF) én de betaallink door. De factuur was reeds te downloaden in PDF-vorm door middel van de knop ‘download’.

Club.Inning maakt op dit moment nog geen gebruik van alternatieve factuurgegevens. We werken aan een verbeterde oplossing hiervoor.
De bestaande alternatieve factuurgegevens kun je wel bekijken in de webversie van Sportlink Club. Aanpassen kan op dit moment alleen in de Java-versie.
Heb je bijvoorbeeld leden waarvan de contributie door een andere organisatie wordt betaald, zoals het Jeugdfonds Sport & Cultuur? Dan adviseren we om deze leden tijdelijk uit te sluiten van de contributie. Je kunt de factuur op een later moment versturen, wanneer de vernieuwde oplossing voor alternatieve factuurgegevens beschikbaar is.
Op dit moment is het nog niet mogelijk om een creditfactuur aan te maken in Club.Inning. We zijn druk bezig met de ontwikkeling hiervan en verwachten dat deze functie binnenkort beschikbaar komt.
Mocht je toch een factuur moeten corrigeren, dan kun je het op dit moment als volgt oplossen:
- Te veel betaald. Markeer de factuur als oninbaar en verstuur een los betaalverzoek met het juiste bedrag. Zo corrigeer je het bedrag dat het lid uiteindelijk moet betalen.
- Te weinig betaald. Stuur een extra betaalverzoek voor het bedrag dat nog openstaat. De oorspronkelijke factuur blijft staan.
Je kunt er dus voor kiezen om het nu al op te lossen met een extra betaalverzoek, of te wachten tot de nieuwe functie beschikbaar komt.
Mollie koppelen (Club.Inning)
Controleer of de juiste e-mail inbox bekijkt. Het e-mailadres waar de Mollie-activatielink naartoe gaat is het algemene adres van je vereniging. Deze vind je bij Verenigingsbeheer > Communicatie > E-mailadres.
Tijdens het bestelproces (in het bestel-dialoog van de Sportlink Shop) van Club.Inning kan je dit adres aanpassen in, bijvoorbeeld in het e-mailadres dat reeds gebruikt wordt voor een bestaand Mollie-account.
Mocht het nog niet lukken, dien dan een ticket in bij Sportlink Club Support.
Je ontvangt de activatiemail zodra je in Club.Inning de koppeling met Mollie activeert, tijdens het factureren. De mail wordt dus niet direct na het bestellen verstuurd.
De activatiemail van Mollie wordt altijd verstuurd naar het algemene e-mailadres van de vereniging. Dit e-mailadres vind je in Sportlink Club bij Verenigingsbeheer, onder de communicatiegegevens. Zorg dat iemand binnen de vereniging toegang heeft tot deze mailbox, zodat de activatie snel kan worden afgerond.
Ja. Het is daarbij belangrijk dat het algemene e-mailadres van de vereniging in Sportlink Club gelijk is aan het e-mailadres dat bij het bestaande Mollie‑account hoort. Wanneer deze adressen niet overeenkomen, maakt Mollie automatisch een tweede account aan en werkt de koppeling met Club.Inning niet goed.
Het algemene e-mailadres wordt dan ook aangepast in Verenigingsbeheer. Dit is het centrale communicatieadres van de vereniging. Pas dit alleen aan als dit de bedoeling is.
Nog niet gevonden wat je zocht?
Staat je vraag er niet tussen? Neem dan een kijkje in onze kennisbank. Daar vind je alle handleidingen en uitgebreide uitleg over onze producten.