Update Sportlink Club: verbetering in zoekscherm en verbergen van niet-gebruikte betaalgegevens

Bij Sportlink zijn we volop bezig met het verbeteren van Sportlink Club. We willen ervoor zorgen dat het werken met Sportlink steeds makkelijker, sneller en overzichtelijker wordt. Omdat we regelmatig verbeteringen doorvoeren, gaan we jullie vaker op de hoogte houden van wat er precies is veranderd. Zo weet je direct welke updates handig zijn voor jouw dagelijkse clubwerk. Hieronder lees je wat er deze keer nieuw is.

Ledenbeheer / algemeen

  • Bij Personen > Zoeken zijn de filters voor lidsoort en lidstatus aangepast. Deze filters staan nu direct naast het zoekveld. Het is nu duidelijk zichtbaar welke filters worden toegepast en het is eenvoudiger om personen met een bijzondere status vinden, zoals aspirant-leden of oud-leden.
  • In tabellen is uitleg van de twee actieknoppen (voor exporteren en personaliseren) toegevoegd. Icoontjes zijn duidelijker en tonen nu verklarende informatie bij hover.
  • Het wisselen tussen meerdere clubs (door middel van uitloggen en inloggen) via werkt stabieler. Problemen waarbij inloggen bleef hangen of alleen via een incognitovenster lukte, zijn opgelost.

Wedstrijdzaken

  • Bij de vorige update die de snelheid van de wedstrijdplanning verhoogde ontstonden enkele problemen. Zo werden scheidsrechters bijvoorbeeld niet getoond in het overzicht. Deze zijn direct opgelost.
  • In de veldplanner kunnen wedstrijden op de eerst beschikbare dag nu direct worden aangepast. Je hoeft niet naar een andere dag te navigeren om wijzigingen op te slaan.
  • In de kleedkamerplanner werden aanpassingen soms niet opgeslagen. Dit is opgelost.
  • Op Club.TV waren de kleedkamers niet meer te zien bij wedstrijden. Dit is opgelost.

Financieel

  • In de persoonsdetails zijn enkele datavelden die niet van toepassing zijn op de nieuwe Club.Contributie-module (met Club.Inning) verwijderd van het tabblad financieel. Deze velden werken alleen met de Java-versie van Club.Contributie en zijn alleen daar beschikbaar om verwarring te voorkomen. Deze velden zijn betaalwijze, betaalperiode, gezinshoofd, factuur via e-mail en uitsluiten van aanmanen. Deze zijn op dit moment enkel via de Java-versie van Sportlink Club te bekijken en aan te passen.

    Voor inningen via Club.Inning geldt:
    • Facturen worden altijd via e-mailadres aangeboden. Dit is het adres van het lid , tenzij ‘Contact via ouder/verzorger’ is aangevinkt op tabblad ‘Algemeen’. Dan wordt deze naar de ouder/verzorger gestuurd.
    • Het vastleggen van een rekeningnummer is mogelijk, maar niet vereist voor het gebruik van Club.Inning. Dit veld is daarom niet meer verplicht bij het aanmelden van een nieuw lid.
    • Voor het innen via alternatieve factuurgegevens wordt gewerkt aan een verbeterde implementatie die binnenkort beschikbaar zal zijn.
    • Voor andere ontvangers, zoals het Jeugdsportfonds, raden we aan om tijdelijk gebruik te maken van de optie ‘Uitgesloten van contributie’ en deze facturen later te versturen, wanneer deze vernieuwde functie beschikbaar is.
    • Alternatieve factuurgegevens zijn op dit moment wel in te zien in de web-versie van Sportlink Club. Op deze manier kunnen de gegevens in de toekomst eenvoudig over genomen worden naar de verbeterde implementatie. Ze zijn niet aan te passen in de web-versie omdat ze enkel alleen gebruikt worden bij factureringen vanuit de Java-versie.
  • In de persoonsdetails (tabblad financieel) is het nu mogelijk om een machtiging toe te voegen, ongeacht de ingestelde betaalwijze. Deze machtiging heeft ook invloed op de betaalwijze die een lid kan kiezen (alleen automatische incasso) wanneer via Club.Inning een inning wordt gedaan.
  • In de nieuwe Club.Contributie-module (met Club.Inning) is een probleem opgelost waarbij een aangepaste leeftijd in contributiecategorieën na opslaan weer terug kon springen naar de oude waarde.
  • De verwerking van bedragen in Club.Inning is verbeterd door geldbedragen consistenter af te handelen. Dit helpt om afrondings- en precisieproblemen te voorkomen.
  • Het loskoppelen van een lid van een korting of toeslag is aangescherpt, zodat alleen de open proefrun van dat moment wordt aangepast en niet onbedoeld gegevens uit andere (nog niet verzonden) factuurruns worden verwijderd.
  • Bij het markeren van een factuur als betaald voor meerdere facturen tegelijk is de foutafhandeling verbeterd. Als een of meer facturen niet verwerkt kunnen worden, wordt dat nu getoond..
  • Na het verzenden van facturen wordt het overzicht met geplande facturen nu direct ververst. Zo zie je een nieuw aangemaakte run meteen terug en voorkom je dubbel verzenden.
  • Bij een verlopen contributieperiode loopt het proces voor het verzenden van facturen niet langer vast zonder duidelijke uitkomst. De standaardkeuzes voor perioden en einddatums zijn verbeterd..

Ander nieuws

Bekijk %post_title%
Bekijk %post_title%
Bekijk %post_title%
Bekijk %post_title%
Bekijk %post_title%
Bekijk %post_title%

Clubs en bonden in heel Nederland vertrouwen op Sportlink 

  • Een belangrijk voordeel van AFAS SB is volgens Robert het verbeterde inzicht in geldstromen. “In het begin was dat een uitdaging. Er komt veel bij kijken: contributies, badhuur, KNZB-bijdragen, vrijwilligersvergoedingen. Nu hebben we alles overzichtelijk in beeld. Dat geeft rust en vertrouwen.”

    Robert Bollaart

    Penningmeester bij zwemvereniging De Watervlo

  • “Met Sportlink hebben we in korte tijd een enorme professionaliseringsslag gemaakt. Taken zijn helder, vrijwilligers haken makkelijker aan en de organisatie loopt veel soepeler.”

    Joep Hooijschuur

    Vrijwilliger bij De Foresters